Strona główna » Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022

Już po raz trzeci, po wznowieniu działalności edukacyjnej szkoły, Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Brzegu Dolnym prowadzi rekrutację do klas pierwszych. W tworzenie i rozwój tej szkoły wkładamy dużo serca i bardzo dużo pracy. Wszystko po to, aby stworzyć przyjazne, komfortowe miejsce nauki, rozwoju, gdzie proces edukacyjny realizowany jest na wysokim poziomie. Ossolińczyk to szkoła tworzona z pasją. Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie szkołą, które w ostatnich latach przełożyło się na wykonanie najlepszego naboru do publicznego Liceum Ogólnokształcącego w naszym powiecie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Oferta edukacyjna Ossolińczyka opiera się na analizie ankiet skierowanych do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wołowskiego i gminy Miękinia, a także ich rodziców. Przygotowując ofertę edukacyjną wzięliśmy pod uwagę rozwijanie Waszych zainteresowań i pasji. Przeanalizowaliśmy wymagania rekrutacyjne uczelni wyższych. Wyciągnęliśmy wnioski z naszej dotychczasowej pracy. Na tej podstawie opracowaliśmy profile kształcenia, wybraliśmy przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym oraz przedmioty dodatkowe wzmacniające poszczególne zajęcia. Zapoznając się z naszą ofertą zwróćcie na to uwagę. Przedmiot analiza matematyczna wzmacnia matematykę w klasie przyrodniczej, historia i społeczeństwo historię w klasie uniwersyteckiej. Wzmocnienie tych przedmiotów pozwoli Wam przygotować się do matury rozszerzonej również z nich.

W klasie politechnicznej technologie internetowe i mobilne z elementami robotyki są wzmocnieniem przedmiotu informatyka, to pozwoli Wam rozwinąć swoje umiejętności informatyczne, chociażby z zakresu programowania czy tworzenia aplikacji mobilnych itp. W klasie uniwersyteckiej , już po raz drugi, wprowadzamy geografię jako przedmiot rozszerzony. Skąd pomysł na geografię w klasie humanistycznej? Nauka geografii na poziomie rozszerzonym znacznie zwiększa możliwości absolwentów tego profilu w wyborze kierunków studiów. Otwiera ona drogę na uczelnie przyrodnicze, ekonomiczne czy chociażby Akademię Wychowania Fizycznego. Z doświadczenia wiemy bowiem, że nie każdy uczeń w klasie uniwersyteckiej to humanista, czasami „tylko” z matematyką mu „nie po drodze”

A skoro już o drodze mowa to warto zaznaczyć, że gmina Brzeg Dolny zapewnia uczniom Ossolińczyka darmowy autobus, który dowozi ich ze stacji PKP do szkoły oraz odwozi po zakończonych zajęciach na pociąg. Wykonano szereg działań w celu uruchomienia bezpośredniego transportu z Lubiąża do Brzegu Dolnego, jednak pandemia chwilowo wstrzymała podpisanie umowy z przewoźnikiem. Nic straconego, wierzymy, że gdy tylko będzie to możliwe, temat dojazdów z Lubiąża zostanie sfinalizowany.

Szukałeś klasy lingwistycznej? W Ossolińczyku, w każdej klasie język angielski realizowany jest na poziomie rozszerzonym, a wyniki egzaminów maturalnych z tego przedmiotu są jednymi z najwyższych w powiecie. Nauka języków obcych na poziomie rozszerzonym otwiera wszystkim naszym uczniom drogę na kierunki filologiczne, niezależnie od wybranego przez nich profilu kształcenia, co ważne nie tylko na filologię angielską.

Dołącz do Ossolińczyków i rozpocznij naukę w szkole tworzonej z pasją.

Nie prowadzimy naboru elektronicznego za pomocą programu Vulcan, dlatego nie znajdziesz nas w rekrutacji powiatowej.

 

WNIOSKI DO SZKOŁY WRAZ Z INSTUKCJĄ BĘDĄ WKRÓTCE DOSTĘPNE NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY

 

Klasa uniwersytecka – czytaj więcej

Klasa przyrodnicza – czytaj więcej

Klasa politechniczna – czytaj więcej

Logo szkoły poziom
Skip to content